Békéscsabai karrierút

A Gazdasági Kar közelmúltban megnyílt Karrier és Alumni Irodájának szervezésében a hallgatók személyesen is betekintést nyerhettek a Budapest Bank, mint a megye és a térség egyik legjelentősebb munkaadójának mindennapi működésébe.

 

BARAN ÁDÁM & BODNÁR GÁBOR

A bank és a kar hagyományosan jó kapcsolatokat ápol. A néhány évvel ezelőtt a békési megyeszékhelyen megnyitott Bankműveleti Központnak köszönhetően ma már nem csak a közgazdasági diplomát szerző hallgatókat, de a humán vonalon végzőket is előszeretettel alkalmazzák.

Így az elmúlt évek mindkét fél számára igen előnyös együttműködései mellett „adta magát”, hogy az iroda március végi, első ilyen irányú rendezvényére a Budapest Bank munkatársait hívta meg. A február 28-án dr. Solti László rektor és dr. Borzán Anita dékán által átadott Karrier és Alumni Iroda létrejöttét a Budapest Bank munkatársai is üdvözölték. Az előadás elején hangsúlyozták, külön öröm számukra, hogy az eddig is hasznos informális kapcsolatokat formalizálták.

Az előadás első részében a hallgatók a Budapest Bankot, mint a hazai és nemzetközi pénzpiac meghatározó szereplőjét ismerték meg. Az általános információk mellett a pénzintézetnél történő munkavállalás feltételeiről és a lehetséges előmeneteli utakról tájékozódott a szép számú hallgatóság. Már az első rész után, amelyet a bankműveleti központ HR-es munkatársai tartottak, számos kérdést tettek fel a diákok, amelyekben elsősorban saját lehetőségeik után érdeklődtek, de volt, aki a bank jövője után érdeklődött.

A rendezvény második részében Lasetzky Frigyes a Bankműveleti Központ vezetője tartott előadást, amelyben saját karrierútja mellett számos háttérinformációt is megosztott a hallgatókkal, többek között azt a Magyarországon unikálisnak nevezhető foglalkoztatási politikát is, amely a Budapest Bank sikereinek hátterében áll. Ezen túlmenően a bank helyi elköteleződését is hangsúlyozta, hiszen egy ilyen jelentőségű munkaadó, mint mondta, a térségben nagyon jelentős társadalmi felelősséggel rendelkezik.